Alaçatı’nın Kalbinde, Eşsiz Bir Konumda

Her Yer Elinizin Altında

Alaçatı'nın keyifli sokaklarında dolaşmak, yerel lezzetleri tatmak
veya alışveriş yapmak isterseniz, otelimiz tam da ihtiyacınız olan konumdadır. 

Alaçatı Çarşı

Yürüyerek 7 dakika içerisinde ulaşabileceğiniz Alaçatı Çarşı’da alışveriş yapabilir, yöresel ürünler ve el işleri bulabilirsiniz. Taş evlerle bezeli arnavut kaldırımlı sokaklarda Ege’nin doğal ve canlı günlerinin tadını çıkarın.

Yel Değirmenleri

Görenleri büyüleyen Alaçatı'nın tarihi dokusunu yansıtan bu değirmenler özellikle gün batımında, görenleri büyüler ve bir kartpostal görüntüsü oluşturur. Üstelik otelden yürüyerek 12 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Su Sporları

Alaçatı, Türkiye'nin en popüler rüzgar sörfü merkezlerinden biridir. Ilıca ve Alaçatı plajları, rüzgar sörfü yapmak için en uygun alanlardan bazılarıdır. Bu plajlarda rüzgar sörfü ekipmanları kiralayabilir ve dersler alabilirsiniz.

Yat Limanları

Liman Alaçatı Marina, deniz ve yat manzarasında bir kahve içmek ya da güzel bir yemek için ideal mekanlardan biridir. Ayrıca dilerseniz. marinadan yapılan tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Çeşme Müzesi

Müze, 1500'lü yıllardan kalma bir tarihi yapıdır. Müze koleksiyonunda, bölgenin antik dönemlerden Osmanlı İmparatorluğu'na kadar olan tarihi sürecinde kullanılan eserler sergilenmektedir.

Koylar, Plajlar, Parklar

Alaçatı-Çeşme bölgesi birçok plaj, koy ve doğayla iç içe vakit geçirebileceğiniz bir konumdur. Babür Koyu, Kleopatra Koyu, Altınkum Plajı, Tekke Plajı, Kocakarı Plajı, Tanay Tabiat Parkı bunlardan bir kısmıdır.